Zimní příprava Petra Jadrného

Mladý motocyklový závodník Petr Jadrný, se od této sezóny bude účastnit seriálu mistrovství Evropy seriálu Alpe Adria,  jejíž 1. závod se bude konat na slovenském okruhu Slovakia Ring 13.-15. května. Velmi nutná je zimní  fyzická příprava, aby dokázal udržet tempo se soupeři a vydržel s nimi jet celý závod s maximálním vypětí sil. Proto chodí 2x týdně na silové a balanční fitness cvičení pod dozorem osobní trenérky a k tomu ještě jednou za dva týdny přidává trénink na minibike v hale ve slovenském Holíči , kde trénuje i s jezdcem mistrovství světa Moto 3 Jakubem Kornfeilem. Petr musel projít i testy u tělovýchovného lékaře, bez kterých by nedostal motocyklovou licenci.

Čím blíže je nová sezóna, tím je náročnější je i Petrův trénink, protože jedna z prvních možností vyjet na 1. testování tohoto roku je už 24.března!

Také díky tomu jsou i přípravy na motocyklu Kawasaki ZX 600 v plném proudu, je potřeba mnoho náhradních dílu, jako např. náhradní výfuk, řidítka, stupačky, kapotáže atd., u kterých je velké nebezpečí poškození při pádu. Důraz je kladen i na zdravotní zabezpečení jezdce, proto kombinéza šitá na míru, kvalitní helma, boty a rukavice jsou nutností. Velkou pomocí při přípravě motocyklu  je samozřejmě dědeček mladého závodníka, který tomu věnuje veškerý volný čas.

Pro Petra je předsezónní příprava velmi náročná, a to nejenom ve sportu, ale i ve škole, protože se musí připravovat i na přijímací zkoušky na střední školu.

Zimní příprava Petrovi v minulosti již mnohokrát pomohla a je nedílnou součástí motocyklového sportu, a tak doufáme, že mu pomůže i tento rok se získáním skvělých výsledků na závodech.