Oliver König po druhém závodu v nizozemském Assenu

Team Five two racing má za sebou další závodní víkend, tentokrát se seriál ADAC Northern Europe cup jel společně s WSBK v holandském Assenu.

Podmínky byly velmi nestálé a taktéž možnost seznámení s novou dráhou minimální. V pátek proběhl volný trénink, který se jel na vodě a Oliver v něm zajel třetí čas. Následovala sobotní kvalifikace, do které Oliver po drobném technickém problému odstartoval později a vzhledem k tomu, že nad okruhem začalo poprchávat, již nestihl zajet rychlé kolo, jako jeho soupeři, kteří zajeli nejrychlejší časy v prvních dvou kolech. Oliver tak obsadil až 17. místo a do závodu tak v neděli nastoupil z 6. řady startovního roštu.

V závodě šel Oliver hned od startu poměrně rychle do předu, nicméně vzhledem k celkovému posunu celého závodního dne díky rozmarům počasí ( většina závodů se jela na dvě části díky dešti, který se střídal se sluncem) byl závod zkrácen na 10 kol z původních 13ti a Oliverovi se za tak krátkou dobu nepodařilo dostat dale než na 7. místo v cíli.

Z Assenu tedy team přivezl 9 bodů a Oliver se v průběžném pořadí posunul na 3. pozici se ztrátou šesti bodů na vedoucího jezdce šampionátu a stejným počtem bodů s jezdcem na druhém místě. Čtvrtý v pořadí ztrácí 10 bodů.

Další závod čeká tým na německém Lausitzringu již 29.4. – 1.5.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Pirelli  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.