Matyáš Konečný po prvním závodě na velkém motocyklu

Mladý kyjovský motocyklový závodník Matyáš Konečný se o uplynulém víkendu zúčastnil svého prvního závodu na svém novém motocyklu KTM, který pořídili pro letošní sezonu. Na brněnském Masarykově Okruhu se jel třetí ročník závodu s názvem Jarní Cena Brna, kde Matyáš startoval na svém motocyklu ve spojení se třemi třídami. Supertwin, 400SSP a 300SSP.

Matyáš Konečný po závodě dodal:“V pátek jsem po první vyjel na trať v Brně a už po prvním kole se mi trať velmi líbila. Ve druhém tréninku jsem jezdil rychleji a hledal jsem brzdnou dráhu a stopu. Ve třetím tréninku byla motorka na cílové rovině přetočena, tak jsme museli měnit převod. Po pátečních trénincích jsem byl spokojen. V sobotu nás čekali dva tréninky a závod. V obou trénincích jsem zrychlil oproti pátku. V závodě jsem startoval na 41.místě,ale start jsem měl špičkový a za Schwantzovkou jsem spadl. Motorka byla trošku poškrábaná. V neděli mě ráno čekal warm up a druhý závod. Ve druhém závodě jsem měl opět špičkový start a bojovali jsme s Ondrou Schwarzem o 9. a 10.místo. Závod jsem skončil na 10.místě a byl jsem spokojený s motorkou. Moc se těším na další závod.“