Ondřej Vostatek zahájil sezónu ve Španělsku čtvrtým místem

Po důkladné zimní přípravě a oficiálních testech s týmem Blumaq HMA LLinsual, bylo jasné, že je Ondřej na začátku sezóny výborně připraven a bude patřit k nejrychlejším jezdcům kategorie Moto4.  Potvrdil to 7. – 10. 4. 2016 v Albacete při prvních závodech španělského šampionátu CEV, kde zajel výborně nejen kvalifikaci, ale vedl si skvěle i v závodě. Dokázal zajet nejrychlejší kolo závodu a po těžkém boji o vítězství si nakonec dojel pro 4. místo.

Ondřej odcestoval do Španělska již ve středu, aby mohl před závodem absolvovat s týmem dvoudenní tréninky. Díky změněným povětrnostním podmínkám se v tréninku Ondrovi nepodařilo dosáhnout zajetého maxima z pre-testů, ale i přesto zajížděl stabilně druhý nejlepší čas. Stejně dobře zajel i v první kvalifikaci. V druhé, díky technickým problémům, nakonec nedokončil své nejrychlejší kolo a obsadil 3. místo. Ve spojené kategorii Challenge 80 a Moto 4 to znamenalo start z 6. místa, a možnost bojovat z druhé řady o první vítězství.

Po ranním warm upu, kdy byl Ondřej nejrychlejším jezdcem, to vypadalo velmi nadějně. V závodě se mu podařilo skvěle odstartovat a po první zatáčce se posunul na třetí pozici. Po té se pořadí v šestičlenné vedoucí skupince neustále měnilo a jezdci mezi sebou bojovali o každé místo. Několikrát útočil z druhého místa na vedoucí pozici. V závěru závodu si Ondřej kontroloval třetí místo. V předposlední zatáčce však musel jít dříve na brzdy, čímž ztratil potřebnou rychlost na výjezdu. Toho využil španělský jezdec jedoucí za ním a o 0,1 setinu sekundy našeho jezdce o třetí místo v cíli připravil.

Ondřej Vostatek po závodě uvedl:

„Teď jsem velmi zklamaný…celý víkend i v trénincích se mi dařilo výborně, dokonce jsem vyhrál ranní warm up! Motorka fungovala a já se cítil skvěle. V závodě se mi podařilo dobře odstartovat a prokousat se více dopředu. Potom už to bylo velká mela, protože všichni vepředu jeli moc dobře. Je skvělé, že jsem dokázal jet s těmi nejlepšími a věřil jsem, že se mi podaří vybojovat první pódium sezóny. Bohužel se to tentokrát nepovedlo a štěstí přálo více soupeřům. Gratuluji soupeřům k jejich výkonům a doufám, že příště budu lepší zase já.“

Jan Vostatek dodal:

„Ondra jel moc pěkně. Ukázal, že má dostatečnou rychlost a ke špičce prostě patří. Zajel na úvod pěkný výsledek a pódium měl na dosah. Stále na sobě pracuje tak věřím, že jeho čas ještě přijde a soupeřům to co nejdříve vrátí. Tento šampionát je v Evropě nejkvalitnější a potkávají se tu jen ti nejlepší jezdci od 10 do 15 let. Naším cílem tento rok je být mezi nejlepšími třemi a nejlépe bychom chtěli samozřejmě šampionát vyhrát. Budeme se snažit pro to udělat maximum. Závěrem bych rád poděkoval všem našim partnerům a sponzorům, kteří nám moc pomáhají a věří v naše schopnosti. Díky moc a společně se budeme snažit Vaši důvěru nezklamat.“