Martin Gbelec po Jarní Ceně Brna

Český motocyklový závodník Martin Gbelec má za sebou první letošní závod, když o minulém víkendu absolvoval závod na brněnském Masarykově okruhu. Martin v Brně startoval ve dvou kategoriích, stejně jako v loňské sezoně jel na motocyklu Ariane3 v kategorii Moto3. K Moto „trojce“ se letos Martin premiérově představí s sedle motocyklu Yamaha R6, na kterém jel v Brně svůj vůbec první závod a nevedl si vůbec špatně.

Martine o víkendu jsi absolvoval svůj první závod v sedle motocyklu kategorie Supersport, tedy šestistovek. Jak probíhal víkend v Brně na tomto motocyklu? Už sis na tento motocykl zvykl, jak se ti na něm jede?

Martin: Víkend v Brně byl pro mě velice dobrý. Už na začátku jsem si určil cíl (čas) kterého jsem chtěl dosáhnout do konce víkendu a na konec se mi to v poslední jízdě povedlo. Na motocykl jsem si celkem zvykl, ale ještě ne dostatečně na to, abych na něm zajížděl dobré výsledky, ještě pořád potřebuji jezdit, abych na začátku sezóny byl schopem dojíždět alespoň do top 5

V Brně si také startoval na motocyklu Ariane specifikace MOTO3, kde se ti povedlo zvítězit obou dvou závodech. Jak bys zhodnotil své víkendové působení v této kategorii?

Martin: Na motocyklu Ariane jsem jel hlavně proto, že bylo potřeba odzkoušet díly, což se nám povedlo. Vítězství v této kategorii byla taková třešnička na dortu.

Jakých závodů se v letošní sezoně budeš zúčastnit a v jakých třídách?

Martin: Letos se budeme účastnit seriálu Alpe Adria s motocyklem Yamaha R6 se kterým jsem jel v Brně.

Jak si celkově spokojen se svými výsledky na Jarní Ceně Brna?

Martin: S Jarní cenou Brna jsem spokojen, jak jsem již zmiňoval, povedlo se mi ve třídě do 600ccm zajet mnou vytyčený čas a navíc se umístit na hezkém 6. místě.

Další závod který tě v nejbližší době čeká?

Martin: Další závod bude vlastně první závod v Alpe Adrii, ale před tím bychom ještě měli jet testovat buď Most (příští týden) a nebo Slovakia Ring (týden po Mostě).

Jaké jsou cíle či ambice do letošní sezony?

Cíle jsou jednoduché, vzhledem k tomu, že máme v podstatě sériovou motorku, tak bych se rád umisťoval do top 5, ale momentálně hlavní je vyladit styl a trochu i rychlost jízdy.