Michal Prokeš vyhrál v Kecskemetu

Tento víkend se jel první závod Mistrovství ČR a to v Maďarském Kecskemetu. Krásný a zejména nejrychlejší okruh, který v seriálu letos jedeme poprvé, Míšovi evidentně sedl. I přes nepřízeň počasí a ne moc dobrou kvalifikaci, kde jsme obsadili až pátou pozici na startovním roštu, se nám jinak zbytek deštivého dne dařilo.
V prvním závodě se Míša hned po startu propadl až na 7 místo. Nic nevzdával a začal tahat. Tahal takovým způsobem že předjel všechny – předjel i dva ze tří jezdců ze silnější třídy Junior B, kteří pro malý počet jezdců mají sjednocené závody !! A to na prvního z nich ztrácel průměrně pouze vteřinu na kolo.
Druhý závod byl obdobný až na dramatický závěr, kdy nám začal slábnout motor a soupeř za námi začal Míše stahovat. Míša se však rval do poslední chvíle a prvenství si udržel. Za dvě vítězství jsme si z Maďarska odvezli prvních 50 bodů a pohár za první místo.
Míša Prokeš: Okruh v Maďarsku se mi moc líbil, byl velmi rychlý.  Ani mi nevadilo, že pršelo. Bude to jeden z mých oblíbených okruhů.
Michal Prokeš st.: Už od prvního tréningu jsme měli potíže s top speedem, které se nám na poslední chvíli podařilo vypilovat. V druhém závodě nám ke konci slábnul motor a Míša prvenství jen tak tak udržel.
S prvními závody jsem velice spokojený a to zejména s Míšovým výkonem.