Další vítězství: Oliver König vyhrál v Chorvatské Rijece

Další závodní víkend seriálu Alpe Adria RR zavedl Team Five two racing na chorvatský okruh Grobnik. Oliver hned od pátečních tréninků zajížděl velmi dobré a stabilní časy, takže jediné na co jsme se koncentrovali bylo nalezení nejoptimálnějšího převodu.

V sobotní ranní kvalifikaci si Oliver zajistil pol position s třívteřinovým náskokem na druhého Stefana Cristiniho z Itálie a team byl optimisticky naladěn do odpoledního závodu.

V závodě Oliver hned od začátku nasadil podobné tempo, jako v kvalifikaci a během prvních tří kol si vybudoval slušný náskok, který nakonec v cíli činil 24 vteřin na druhého Camerona Horsmana z Velké Británie.

V nedělním warm upu byl Oliver opět nejrychlejší a team zůstával v dobré pohodě, před dalším závodem.

Na okruhu se proti sobotě výrazně změnili podmínky a foukal velmi silný vítr, což se projevilo v závodě, když jsme Oliverovi nezměnili převod a jeho motocykl byl ve výjezdech proti větru slabší a nedělní závod byl celých 12 kol soubojem kolo na kolo mezi Oliverem a britem Cameronem Horsmanem. Oliver nakonec závod rozhodl na výjezdu z poslední zatáčky ve svůj prospěch I když nicotným rozdílem 0,2 s.

Z Grobniku, tak veze team maximální počet bodů a již se koncentrujeme na další závodní víkend, který nás čeká 2.7. na německém Sachsenringu.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.