Neděle se vším všudy – Matyáš Pálka definitivně mimo hru

Mohlo se zdát, že kalich plný smůly si mladý talent z Břeclavi Matyáš Pálka vypil již v posledních měsících. Po zlomenině předloktí, která mu značně zkomplikovala první polovinu sezóny, přišla o uplynulém víkendu další smůla.

Maty zavítal do Dunajské stredy, kde pokračovalo mistrovství české republiky minibike. Víkend se pro závodníka z jihu Moravy nevyvíjel nijak špatně, tedy až do prvního ostrého startu. V prvním závodě Pálkovi odešel motor a musel odstoupit. Do druhé jízdy pak byl nucen nastoupit s tréninkovým motorem, který měl do toho závodního zkrátka hodně daleko. Čtvrté místo bylo chtě nechtě maximem druhého závodu. Incident soupeřů však nakonec pomohl k zisku třetí pozice. A celkově zisk 16 bodů stačil jen na 8. místo.

Sportovní neúspěch se stává a jak rády říkají maminky, hlavně, že jste zdraví. Jenže ani to v tomto příběhu neplatí. Po příjezdu domů, když Matyáš pomáhal svému taťkovi vyskládat závodní vybavení, nešťastně upadl a obnovil si své nedávné zranění. Teď už není o ničem pochyb. Sezóna nadobro končí a začíná nová léčba a rekonvalescence. Držme tedy Matymu palce, ať se co nejdříve uzdraví a do sedla svého stroje usedne zase v plné síle.