Michal Prokeš o závodech v Dunajské Stredě

Po tří týdenní odmlce se jel další, již čtvrtý závod Mistrovství ČR a to v Dunajské Stredě. V kategorií třídy Minimoto junior A se zúčastnilo celkem šestnáct jezdců.Sobotní den byl věnován třem tréninkovým rozjížďkám, (kde jsme stále hledali optimální nastavení převodů a naladění motoru) a následně ukončen kvalifikací, kde jsme díky problému s motorem obsadili až čtvrté místo.
V prvním závodě se Míša po vydařeném startu a postupném propracování se, probojoval až k vedoucímu jezdci, kterého se párkrát pokoušel i předjet, ale závodníci o kolo pomalejší zapříčinili další odstup, který sice znovu stáhl, ale už nezbyl čas na další útok a cílem projel jako druhý.
V druhém závodě byl scénář obdobný, až na to, že se k vedoucímu jezdci dostal o dost dříve a tak moch využít více možností k předjetí. Čtyři kola před koncem se Míša ujal vedení a držel si jej až do posledního kola. Při předjížděcím manévru o kolo pomalejšího jezdce došlo mezi oběma vedoucími jezdci ke střetu a následně k pádu. I když motorku co nejrychleji zvedl a pokračoval v jízdě, do cíle už dojel jako čtvrtý.
Po sečtení bodů nám to vyšlo na celkové třetí místo a zasloužený pohárek jsme si nakonec odvezli.
M.Prokeš jun:“Závody byly náročné díky velkému horku, ale dal jsem do něj maximum. Závodního incidentu v posledním kole je mi líto, ale nedalo se tomu zabránit, brzdil jsem co to šlo…
M.Prokeš st:“Rád bych poděkoval všem našim fanouškům a partnerům, kteří se nám jakkoliv snaží pomáhat a podporovat TSS-TECHNICAL SPORTS s.r.o. – za dobré naladění do závodů, Pavel Machatka – za zapůjčení vozidla, FEPO-europalety – za zajištění všeho potřebného, teamu Ready4Race  a H3S – za kvalitní techniku a především firmě KAMPOS s.r.o.– za světlo na konci tunelu!!