Dunajská Streda pohledem Jakuba Gureckého

Během víkendu 9. 7. – 10. 7. 2016 proběhl již 5. závod Mistrovství ČR minibiků, tentokrát v Dunajské Stredě. Panovalo zde krásné slunečné počasí, a i když příliš vysoké teploty byly pro všechny závodníky náročné, vyrovnali se s nimi výborně.

V kategorii Junior B byla velmi napínavá už kvalifikace, ve které nakonec velmi těsně (rozdílem 0,002s) vybojoval „pole position“ Jakub Gurecký z Malminibike akademie Masarykova okruhu v Brně.

Téměř celý první závod vedl Petr Trsek, který ale bohužel spadl v posledním kole, a tak si pro vítězství dojel Jakub Gurecký. Druhý závod byl dramatický až do projetí šachovnice, kterou jako první protnul Jakub. Vítězství to bylo opravdu zasloužené.

Mistrovství ČR minibiků má za sebou již pět závodů ze sedmi. Jakub Gurecký si v  průběžném pořadí drží první místo bez ztráty bodu. Souběžně s minibike začíná trénovat i na motocyklu Honda NSF100 (kategorie Mini GP), na kterém by chtěl závodit příští sezonu.