Výborný víkend v německém Schlussefeldu pro Ondřeje Honzáka

Po dlouhé osmitýdenní pauze jsme se opět vydali na závody. Tentokráte do německého Schlussefeldu. Léčení lokte a především rekonvalescence po zranění byla nakonec delší než jsme původně předpokládali a rehabilitace do plné pohyblivosti lokte chtěla čas a trpělivost. První závod po zranění jsme jeli již před dvěma týdny v Oscherslebenu a umístění na 5. a 4. místě byli v dané situaci maxima jelikož chyběla síla v ruce a především výdrž udržet závodní tempo. Po tomto prvním závodě, kde jsme si vyzkoušeli, že ruka již funguje bez problémů jsme si udělali dvoutýdenní plán složený především z posilování ochablých svalů a ježdění na motorce abychom na dalším závodě v Německu mohli opět bojovat o pódiové umístění.

Sobotní závody v Schlussefeldu začali třemi volnými tréninky již v pátek odpoledne, kde jsme již viděli, že budeme schopni se držet špičky a bojovat o příčky nejvyšší. Ondra dokázal zajíždět časy podobné těm z minulého roku a to nás těšilo. V sobotu nás čekal ještě další dva volné tréninky a dva měřené tréninky. V měřených tréninkách to byl boj do posledního kola, kdy Ondra dlouho držel první pozici, když v poslední minutě Ondru překonal krajan Tomáš Dvořák o pouhých 26 tisícin. Na třetím místě o jednu desetinu zpět byl také náš krajan Štěpán Zuda, takže celá první řada byla česká J.

Start do prvního závodu se nevyvedl úplné ideálně a Ondra se propadl někam ke 4. místu, postupně se posunul na třetí a po chybě Tomáše nakonec na druhé za Štěpána ve chvíli, kdy byl závod přerušen a došlo na restart. Start do druhé části závodu se vyvedl o poznání lépe, ale do první levé zatáčky došlo na souboj se statnějším Tomášem, ve kterém Ondra „vyměkl“ a raději zvolil brzdný manévr než kolizi se soupeřem po kterém se bohužel propadl až na osmé místo. Začala tak stíhací jízda, kdy Ondra předjížděl své soupeře jednoho po druhém. Nakonec se mu to povedlo dotáhnout až na 3. místo a zaznamenal také nejrychlejší kolo závodu s čímž jsme byli více než spokojeni.

Během startovní procedury do druhého závodu se nad závodním okruhem začali objevovat srážkové mraky a také začalo lehce kapat. Jelikož asfalt měl kolem 30 stupňů tak lehké pokapávání nebyl problém. Start   proběhl dobře a Ondra udržel svojí pozici a usadil se na druhém místě za Tomášem, který měl velmi dobré tempo a tak to příliš na předjetí nevypadalo. Zhruba sedm kol před koncem déšť zintenzivnil a jezdci již museli zpomalit a začít bojovat s vodou na suchých pneumatikách. První obětí mokra byl bohužel Tomáš, který upadl a tak se Ondra rázem ocitl na prvním místě relativně neohrožován ze zadu jelikož Štěpán také velmi zvolnil. Stačilo již tedy udržet motorku na dráze a nespadnout což se nakonec povedlo a Ondra si tak dojel pro první vítězství po dlouhé pauze.

Z tohoto výsledku jsme měli všichni velkou radost a velký dík patří celému okolí za podporu při léčbě a rekonvalescenci a také fandění na závodech. Na závěr bychom rádi poděkovali Vojtovi Vaňkovi za krásné fotky z víkendu a také našim partnerům, bez kterých bychom nemohli závodit a to především firmám Actherm Praha, Realityscan, Autoscan, Scooter-tuning.cz a Tour De Fit. Další závod nás čeká již následující víkend v německé Bopfingenu.