Hattrick v Dunajské Stredě

Obrovskou radost přinesl šestý závod seriálu Mistrovství ČR bratrům Gureckým, který se konal 14. 8. 2016 na slovenském okruhu. Jakub a Jan si z něj domů odvezli tři zlaté poháry.

V kategorii Minimoto Junior A si mladší Jan vybojoval celkové první místo. V obou závodech sice projel cílem jako druhý, avšak díky předčasnému startu vedoucího závodníka Filipa Novotného se posunul na první příčku. Na třetím místě se umístil Michal Prokeš.

Starší Jakub opět předvedl v kategorii Minimoto Junior B obrovský souboj s Petrem Trskem, a to v obou závodech. V první jízdě se z vítězství radoval Petr, druhá jízda byla šťastnější pro Jakuba. Oba soupeři ukázali ve vzájemných soubojích pevné nervy a jízdu s maximálním nasazením. Třetí místo obsadil Petr Pelech.

V rámci počínajícího tréninku na Mini GP se Jakub rozhodl i pro start v této kategorii. Svůj druhý start v této třídě dokázal, i díky chybě Tomáše Dvořáka v první jízdě, proměnit v celkové prvenství. Úspěchu dosáhl hlavně ve druhé jízdě, ve které startoval ze čtvrté pozice a postupně se propracoval až na čelo závodu, které udržel do projetí šachovnice.