Oliver König na německém Hockenheimringu

Team Five two racing má za sebou další závodní víkend, seriálu ADAC Northern Europe cup, který nás zavedl na německý Hockenheimring společně se závody šampionátu IDM.

Podmínky byly naprosto ideální a Oliver se tak mohl v klidu koncentrovat pouze na najíždění nové trati a nastavení motocyklu. V pátečních trénincích Oliver zajel výborně a bylo z toho první a druhé místo, což následně zopakoval i v sobotních kvalifikacích a v týmu byla velmi dobrá a optimistická nálada, která panovala i po nedělním warm upu, který Oliver s přehledem vyhrál.

Do závodu tak Oliver startoval z druhého místa ve své třídě a na této pozici také figuroval v úvodních kolech závodu. Oliver jel ve skupině bojující o druhé až páté místo a díky výměnám pořadí a bojům této skupiny jim vedoucí Simon Jespersen z dánska poodjel na rozdíl 6ti vteřin. Šest kol před koncem, kdy Oliver celou skupinku vodil, se před ně dostal Jason Dupasquier na moto3 GP a Oliver díky využití jeho slipstreamu celou skupinku dotáhl až na vedoucího Simona Jespersena, se kterým následně v posledním kole ještě svedl bitvu o vítězství, kterou ale rozhodl ve svůj prospěch dánský jezdec s náskokem 0,05s.

Oliver byl po závodě trochu zklamaný, nicméně získal důležité body do celého šampionátu, který vyvrcholí již tento víkend dvěma závody v holandském Assenu společně se závody BSB, takže na startu budeme mít opět 50 jezdců kategorie moto3.

Oliver je před finálovým víkendem průběžně na třetí pozici a je odhodlán bojovat opět o nejvyšší příčky.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Pirelli, Ctech.cz  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.