Perfektní víkend ADAC MiniGP pro Ondřeje Honzáka

Již týden po závodě na Sachsenringu se na dalším německém okruhu nedaleko Schlusselfledu odehrál další podnik seriálu závodu ADAC na sériových Hondách NSF 100. Předpověď počasí slibovala ideální podmínky pro závodění a tak jsme se na sobotu velmi těšili. Pořadatelé dokonce přidali jeden závod navíc jako náhradu za jeden zrušený závod ve Wittgenbornu, takže nás čekali celkově 3 bodované závody. Závod navíc nám vyhovoval, jelikož to byla další příležitost jak získat další body za výpadek na začátku sezóny kvůli zranění lokte.

Od začátku až do konce vše probíhalo naprosto perfektně. Převod jsme měli již z prvního závodu v tomto roce a tak jsme se mohli soustředit pouze na zlepšování časů a ladění drobných detailů. V kvalifikaci z toho nakonec bylo jednoznačné první místo s náskokem 0,5s na druhého Tomáše Dvořáka. Takto velký rozdíl nás do nadcházejících závodů celkem uklidnil a věděli jsme, že pokud se povede start tak samotný závod by mohl mít hladký průběh. Všechny tři závody se nakonec podařilo vyhrát stylem start-cíl s náskokem v cíli 8-10s podle rozjížďky. Z výsledku máme velkou radost jelikož Ondra dokázal zajíždět stabilní časy a za celé tři závody neudělal jedinou chybu a vždy se svým pronásledovatelům dokázal bez problému vzdálit. Po třech takto dominantních vítězstvích jsme samozřejmě museli na velmi detailní technickou kontrolu, při které jsme rozebrali prakticky celý motor. Vše bylo samozřejmě bez problému.

V Německu nás tedy čeká už jen poslední závod za dva týdny na okruhu blízko vojenského letiště ve Fassbergu, kde se rozhodne o celkovém umístění. I přes tří závodový výpadek stále ještě máme šanci na celkové druhé místo.

Ondra k tomu řekl: „Všechny tři starty byly velmi těsné, ale podařilo se mi vždy do první zatáčky najíždět první a tak jsem mohl nasadit svoje tempo, které jsem věděl, že nejspíš ostatní soupeři nebudou stíhat. Potom jsem už jenom sledoval na tabuli jak se jim vzdaluju. Za tohle výborné ukazování bych chtěl poděkovat našemu novému mechanikovi Davidovi Řezáčovi a také všem našim sponzorům, díky kterým můžu závodit. A to konkrétně firmám Actherm Praha, Realityscan, Autoscan, Scooter-tuning.cz, MotoBoom a Tour De Fit.“