Poslední klání Petra Svobody na slovenském Slovakiaringu

Na Slovakiaringu se konaly poslední závody v letošní sezoně. Před 14 dny jsme tady byli testovat nový motocykl a tak jsme byli zvědaví jak si Petr povede. Počasí vyšlo opět výborně. V pátečních jízdách jsme museli opět řešit dovažování a tím pádem i jiné nastavení. V sobotu se jela hned ráno v 8 hodin kvalifikace. Částečně byla na trati trochu mlha, takže podmínky pro kvalifikaci nic moc. Petr nejdříve jel v pomalejším tempu, ale ke konci se zlepšovat a v posledním kole se mu podařilo zajet rychlé kolo a vyjel si tak druhou pozici na startu.

Petrovo vyjádření k závodu:

“ První závod jsem startoval z první řady z druhého místa. Po startu se vytvořila skupinka tří jezdců, bojovali jsme mezi sebou a nedarovali si ani centimetr. Ve čtvrtém kole jsme spolu se Stefanem ujeli, a protože jsme měli stejný počet bodů tak jsem bojoval. Nakonec jsem skončil na třetím místě.

V druhém závodě jsme hned po startu nasadili rychlé tempo a opět se utvořila skupinka tří jezdců. V každém kole jsme se předjížděli ze slipstreamu, probojoval jsem se na druhou pozici a začal jsem ujíždět Stefanu Cristinovi. Ve čtvrtém kole jsem dostal highsider a upadl.

Závod byl k vůli mě předčasně ukončen. Mrzí mě to, protože jsem bojoval celkově o druhé místo v šampionátu. Velkou zásluhu na těchto výsledcích mají hlavně moji rodiče a tým DAFIT moto racing, kterým bych chtěl moc poděkovat za celou sezónu a Tomovi Zajícovi za velkou pomoc a podporu.“