Poslední závod Ondřeje Honzáka a oslava narozenin

Ve čtvrtek 22.9.2016 jsme vyrazili na náš poslední závod sezóny v roce 2016 a to do německého Fassbergu, kde se okruh nalézá v prostorách vojenského letiště. Okruh velmi technický a úzký, kde jsme při naší první návštěvě tento rok slavili dvojité vítězství a tak jsme se na závody na tomto okruhu těšili. Předpověď počasí byla ideální a tak jsme mohli v pátek od rána začít trénovat, dolaďovat nastavení a řešit optimální stopu. Již od prvních tréninků bylo vidět, že našim největším soupeřem bude Freddie Heinrich, který byl schopný zajíždět podobné časy a zároveň už mohl jet bez nervů jelikož už byl jeden závod před koncem celkový vítěz seriálu.

V sobotních kvalifikačních trénincích proběhla velká bitva na dálku mezi Ondrou a Freddiem, kterou nakonec Ondra vyhrál a měli jsem tak poleposition s náskokem 1,5 desetiny. Náš druhý největší soupeř „na dálku“ Tomáš Dvořák se kvalifikoval na třetím místě se ztrátou necelých šest desetin. Teoreticky nám stačilo dojet dvakrát před Tomášem abychom ho přeskočili v celkovém bodování a měli tak druhé místo celkově. Nicméně od začátku co jsme naskočili zpět po zranění  do závodů tak nám šlo o co nejlepší výsledek každý závod, jelikož celkové bodování bylo již ztraceno po třech vynechaných závodech.

S tímto jsme šli také do prvního závodu, kdy Ondra perfektně odstartoval a vedl necelé dvě kola, když se bohužel ve výjezdu z jedné z nejpomalejších zatáček nechal znervóznit, přidal víc než studená guma unesla a šel k zemi. Při pádu se bohužel poškodilo řazení a nešlo řadit a tak Ondra po znovu rozjetí motorky odkroužil ještě dalších 12 kol na zařazenou pětku a dokázal tak dojet ještě na osmém místě. Bohužel tímto jediným pádem se rozplynuly naše naděje na celkové druhé místo, ale bojovali jsme dál.

Druhý závod začal skoro jako přes kopírák, kdy Ondra odrážel útoky na první místo od Freddieho až jim nakonec podlehl. Ondra se několikrát pokusil zaútočit zpět na první pozici, především po dlouhé zadní rovině na brzdy, ale nikdy se to nepodařilo dotáhnout i když se zdálo, že v technické části okruhu ho Freddie spíše brzdí. V cíli z toho bylo tedy druhé místo s rozdílem pár setin sekundy.

V sobotu 24.9. Ondra také zároveň oslavil své desáté narozeniny a tak jsme mu připravili již den předtím malé překvapení s oslavou, kterou si Ondra moc užil společně se svými soupeři – kamarády.

Nyní je před námi dlouhá pauza do sezóny 2017, kterou strávíme především tréninkem a plány do dalšího roku jelikož stále ještě nemáme jasno, kterých závodů se budeme účastnit příští rok.

Ondra k závodní sobotě dodal: „V trénincích šlo všechno v pohodě podle našich představ a tak jsem byl po prvním závodě hodně zklamaný, že jsem spadl. Chtěl jsem za každou cenu udržet první místo, ale bohužel Freddiemu motorka lépe vyjížděla ze zatáček a já měl zasel lepší průjezdy v rychlých pasážích. Dneska měl Freddie určitě lepší závodní tempo a tak jsem rád alespoň za druhé místo. Škoda vynechaných závodů, jinak si myslím, že bychom o celkové vítězství bojovali až do posledního závodu.“

Na závěr bychom rádi poděkovali celému širokému rodinnému okruhu za podporu během celého roku a především našim partnerům, bez kterých bychom nebyli schopni sezónu realizovat v takové míře a kvalitě jako je potřeba a to hlavně firmám Actherm Praha, Realityscan, Autoscan, Scooter-tuning.cz, MotoBoom a Tour De Fit.