Triumf Ondřeje Honzáka na závodech v Písku

Další zastávkou záříjového maratonu MiniGP závodů pro nás byl domácí závod Mezinárodního Mistrovství republiky na motokárovém okruhu v Písku. Předpověď na víkend bohužel byla od začátku celkem bídná a tak jsme od začátku počítali s mokrými závody. Na okruh jsme dorazili nezvykle už ve čtvrtek odpoledne abychom využili na plno možnost tréninkového čtvrtku odpoledne a celého pátku, což byly nejspíš prakticky poslední dva letní dny tohoto roku. Ondra se každou jízdou zlepšoval a svůj nejlepší čas z minulého roku dokázal zlepšit o více než vteřinu, což nás nechávalo před víkendem ve velkém klidu jelikož konkurence zaostávala povětšinou od 0,5s a více.

Sobotní kvalifikace byla podle předpokladu na mokrém asfaltu a tak jsme nasadili mokré gumy a šli na to. I na mokru Ondra dokázal zajíždět výborné časy a vždy se dokázal udržet na prvním místě a tak do nedělního závodu startoval z pole position. První kvalifikace byla znepříjemněna pádem při kolizi s pomalejším jezdcem, při které se naštěstí nic nestalo jezdci ani motorce.

Nedělní warm-up byl již na osychající dráze a podle předpovědí to vypadalo, že by to mohlo vydržet. První závod se startoval již prakticky za sucha na suchých gumách. Na startu přišlo malé zaváhání, ale již během prvních dvou zatáček se Ondra propletl zpět na svojí první příčku a začal navyšovat náskok tempem zhruba 1s na kolo. V předposledním kole tak z toho bylo 16,5s a tak si Ondra mohl poslední kolo náležitě užít a ještě při tom pobavit diváky. Těsně před druhým závodem bohužel opět začalo pršet a tak jsme museli urychleně přezouvat. Start do závodu se tentokrát povedl na jedničku a Ondra mohl začít ujíždět. Na mokrém povrchu se ho velmi dobře dokázal držet Kuba Gurecký a začali společně ujíždět zbytku pole. Kuba bohužel v jedné z náročných pasáží na mokru zhruba ve druhé půlce závodu upadl a tak jel Ondra opět osamoceně na čele závodního pole, když v nájezdu do posledního kola měl náskok přes 35s na druhého Tomáše Dvořáka.

Víkend tedy dopad opět na výbornou a my doufáme, že se na této vítězné vlně svezeme ještě jeden poslední závod sezóny, příští týden v německém Fassbergu, kde se odehraje poslední závod seriálu ADAC Minibike cup. Rádi bychom ještě zabojovali o celkové druhé místo, na které ztrácíme už jen 3,5b.