Juniorská reprezentace na týdenním soustředění ve Španělsku

Užší výběr juniorské reprezentace má za sebou týdenní soustředění ve Španělsku.

 

Užší výběr juniorské reprezentace ve složení Mrkývka, Salač, Konig, Svoboda, Vostatek a Honzák měl letos možnost strávit první prosincový týden v elitní závodnické škole KSB ve španělské Valencii. Díky podpoře Autoklubu ČR a ČOV se tito vybraní jezdci mohli zúčastnit tohoto tréningového týdne pouze za zlomek ceny v porovnání kdyby tam chtěli vyjet sami na vlastní pěst. Během šesti dnů bylo naplánováno celkem 8 tréninkových jednotek o délce tří hodin, což dává celkem 24 hodin hodnotného tréninku pod vedením velmi zkušeného trenéra, kterému prošlo rukama již velké množství jezdců především z kategorií Moto3 a Moto2 závodů Mistrovství světa. Důraz byl kladen především na precizní zvládnutí ovládání motorky na malém prostoru, kontrolovaný smyk zadního kola a orientace v balíku jezdců, tedy jízda ve skupině s neustálým předjížděním.

Španělský systém tréninku mi přijde velmi propracovaný a když se podíváme na výsledky závodů MS, myslím i velmi účelný. Rád bych do budoucna principy a technické cvičení přenesl i k nám jelikož si myslím, že do každodenního tréninku každého špičkového jezdce patří. Není to vždy jen o ježdění na okruhu a kroužení“, poznamenal k proběhlému tréninku Ondřej Honzák, který celé soustředění pro české juniory zajišťoval.

Celkový zážitek ze soustředění bohužel pokazila skutečnost, že výpravě byly přímo před hotelem ukradeny 3 tréninkové motorky z dodávky, což se nakonec vyřešilo zapůjčením motorek z místní školy. I přes tuto velmi nepříjemnou skutečnost si jezdci odvážejí velice cenné zkušenosti a určitý možný směr, kudy do budoucna směřovat svůj trénink.

 

Text+foto: Ondřej Honzák