Ondřej Honzák v sezóně 2017

Ondřej Honzák se v sezóně 2017 bude účastnit jako permanentní jezdec španělského mistrovství CEV v kategorii Moto4. Díky svým výsledkům a především také neúnavné práci na zajištění partnerů pro nadcházející sezónu se nám podařilo dosáhnout domluvy se španělským teamem Eurotradis, který sídlí v Malaze a má s juniorským závoděním bohaté zkušenosti. Úzce spolupracuje s mini továrnou na závodní motocykly pod jménem TPR, a tak se dá říci, že jde o tovární team TPR, kterému se v minulé sezóně podařilo kategorii Moto4 vyhrát s jezdcem José Antonio Ruedou. Letos pojede team rovnou se třemi jezdci v kategorii Moto4 a tak bude kromě Ondry team reprezentovat ještě španělské duo Roberto Tinoco a Daniel Muňoz. Všichni tři jezdci jsou ročník 2006, takže budeme mít alespoň dobré srovnání, jak na tom Ondra je v porovnání se „světovou“ konkurencí. Ondra s teamem během zimy absolvoval již tři testovací víkendy na okruzích Jerez a Valencia, při kterých se na nové okruhy a novou motorku začal zvykat a podle dosažených časů to zatím vypadá nadějně, že bychom se snad mohli dočkat i výsledků do první desítky.

Seriál CEV Moto4 se jede spolu s dalšími kategoriemi již na velkých okruzích jako je Valencia, Jerez nebo Barcelona, a právě toto bude pro Ondru letos největší změna. Motocykl Moto4 je velikostně už prakticky stejný jako „moto trojky“, a tak jediný rozdíl je motor, který je čtyřtaktní o objemu 150ccm a má omezený výkon na 23,5k na zadním kole. I s tímto výkonem jsou však tyto motorky schopny jezdit rychlostmi atakující 190 km/h. Právě nájezdové rychlosti do zatáček a celkově spousta prostoru na závodní dráze bude pro Ondru největší změna, na kterou se bude muset během této sezóny adaptovat.

Seriál má celkově 7 závodních víkendů:

23/04/2017         Circuit Ricardo Tormo

28/05/2017         Circuit de Barcelona-Catalunya

04/06/2017         Circuit de Alcarrás

25/06/2017         Circuito de Navarra

16/07/2017         MotorLand Aragón

01/10/2017         Circuito de Albacete

29/10/2017         Circuito de Jerez

 

Ondřej Honzák starší k tomu dodal: „Jako táta z tohoto přestupu žádnou velkou radost nemám, jelikož jezdit v deseti letech po cílové rovince skoro 190 km/h mi přijde dost „ujetý“, ale bohužel takový je momentální trend a vývoj ve světovém juniorském závodění a pokud chceme zůstat mezi těmi nejlepšími, tak v našem věku nic jiného a kvalitnější neexistuje. Jsem moc rád, že se nám podařilo zajistit potřebné prostředky na odjetí celé sezóny ve Španělsku a chtěl bych tak poděkovat především celé širší rodině za podporu a našim stálým partnerům, kteří na tom mají největší zásluhu a to konkrétně firmám Actherm Praha, Realityscan, Autoscan, Scooter-tuning.cz, MotoBoom a Tour De Fit. Na celou sezónu se moc těšíme a doufám, že občas přivezeme i nějaké ty body 😊