Jakub Gurecký a ADAC v německém Schaafheimu

V sobotu 24. 6. 2017 se v Schaafheimu konal již 5. závodní podnik juniorského německého šampionátu ADAC Mini Bike (MiniGP). Jakub tento seriál závodů jede v letošní sezóně poprvé, a to v kategorii Einsteigerklasse, na stroji Honda NSF 100.

Na trati v Schaafheimu jezdil Jakub poprvé, jako zatím na všech tratích v Německu, a vzhledem k tomu, že v pátek nebyly povolené tréninky, neměl příliš času na vhodné nastavení motorky. V sobotu se jel pouze jeden volný trénink. V první kvalifikaci přišel po pár kolech pád a Jakub z ní musel odstoupit. Druhá kvalifikace se nepovedla podle představ, ale i tak si vyjel 2. startovní pozici. Při obou závodech byly důležité starty, které se vydařily. Po prvním kole prvního závodu Jakub soupeřům ujel a vypracoval si náskok, který udržel až do cíle.Ve druhém závodě se na druhém místě dobře držel Noel Willemsen, avšak od druhé poloviny závodu zřejmě nestačil nastavenému tempu a Jakub si tak s odstupem dojel pro další krásné vítězství.

V celkovém bodování má Jakub plných 250 bodů, vyhrál 1010 závodů.

I tak si je ale vědom, že je stále potřeba na sobě pracovat, a proto děkujeme JRT Brno Circuit za tréninkovou přípravu a podporu v závodění. Také děkujeme Zuzaně Charvátové za kondiční přípravu Jakuba ve Zlíně.

V letošním roce Kubu čeká i Mistrovství Evropy konané v Mostě (29. – 30. 7.) a v Franciacortě – Itálii (5. – 6. 8.).

Další závod ADAC Mini Bike (MiniGP) proběhne 8. 7. 2017Schlüsselfeldu.