Dva Češi budou usilovat v bojí o místa do Redbull Rookies Cupu

Tradiční výběr Redbull Rookies Cupu, který je už nějaký ten pátek součástí Moto GP, tedy mistrovství světa silničních motocyklů se letos uskuteční na španělském okruhu Alméria a o ve dnech od 17. – 19. října. O tento výběr je obrovský zájem mezi mladými závodníky, což znamená, že i letos výběr nabídne velký počet mladých uchazečů z celého světa. Mezi nimi nechybí ani dva čeští zástupci.

O boje do sezony 2018 RedBull Rookies Cupu se poperou stejně jako v loňském roce brněnský David Kubáň, který letos startoval v ADAC KTM Junior Cupu a pražský Oliver König jenž se letos představil v šampionátu ADAC Northern Europe Cup Moto3. Jsme zvědavi a uvidíme, jak si kluci letos povedou, protože konkurence je hodně silná. Ale řekněme si narovinu, bylo by to fajn mít ještě jednoho českého zástupce v RedBull Rookies Cupu, kde se v minulosti představili například Jakub Kornfeil, Tomáš Vavrouš, Martin Kbelec a nebo třeba Karel Hanika. V posledních dvou sezonách startuje v tomto šampionátu, který se jede při vybraných podnicích Moto GP Filip Salač.

Držme klukům palce a popřejme jim mnoho štěstí, protože ho budou bezesporu potřebovat.

Zde je seznam jezdců pro výběr RedBull Rookies Cupu 2018

Petr Akimov (Rusko)
Adael Alarcon (Guatemala)
Pasquale Alfano (Itálie)
Joaquin Allivellatore (Argentina)
Tomás Alonso (Portugalsko)
Victor Alonso Rodilla (Španělsko)
Kaywan Alves Freira Da Costa (Brazílie)
Davide Baldini (Itálie)
Luca Balona (Jihoafrická republika)
Barry Baltus (Belgie)
Elia Bartolini (Itálie)
Joshua Bauer (Německo)
Till Benedikt Belczykowski (Německo)
Matteo Bertelle (Itálie)
Ruben Bijman (Holandsko)
Jackson Blackmon (USA)
Daniel Blin (Polsko)
Daan Alexander Booij (Holandsko)
Thomas Brianti (Itálie)
Guilherme Brito (Brazílie)
Jeffrey Buis (Holandsko)
Javier Castro (Guatemala)
Luca Correia Coccioni (Jihoafrická republika)
Max Cook (Velká Británie)
Nicolas Czyba (Německo)
Nicholas D’addorio Spinelli (Itálie)
Gabriel Da Silva (USA)
Liam Dafors (Švédsko)
Jamie Davis (Velká Británie)
Luca De Vleeschauwer (Belgie)
Alvaro Diaz Cebrian (Španělsko)
Rick Dunnik (Holandsko)
Jason Philippe Dupasquier (Švýcarsko)
Pablo Echeverry (Kolumbie)
Toni Erhard (Německo)
Guillem Erill Trallero (Španělsko)
Alex Escrig Reche (Španělsko)
Vincent Falcone (France)
Ned Faulkhead (Austrálie)
Raffaele Fusco (Itálie)
Aaron Garcia (Španělsko)
Dirk Geiger (Německo)
Julian Giral (Španělsko)
Mauro Gonzalez Rojas (Španělsko)
Diego Goretti (Itálie)
Matthieu Gregorio (Francie)
Marco Gronmayer (Rakousko)
Izan Guevara Bonnin (Španělsko)
Aaron Gunawardena (Sri Lanka)
Jaden Gunawardena (Sri Lanka)
Brian David Hart (Velká Británie)
Jack Hart (Velká Británie)
Jake Hayes (Kanada)
Freddie Heinrich (Německo)
Nicolas Hernandez (Kolumbie)
Ferran Hernandez Moyano (Španělsko)
Adrian Huertas Del Olmo (Španělsko)
Iñigo Iglesias Bravo (Španělsko)
Dino Iozzo (Jihoafrická republika)
Simon Jespersen (Dánsko)
Damian Jigalov (USA)
Guillaume Jucha (Francie)
Joel Kelso (Austrálie)
Brenden Ketelsen (USA)
Toby Khamsouk (Laos)
Oliver König (Česká republika)
David Kubáň (Česká republika)
Jake LeClair (Kanada)
Aidan Liebenberg (Jihoafrická republika)
Artem Maraev (Rusko)
Nikols Marfurt (Itálie)
Alex Millan Gomez (Španělsko)
István Molnár (Maďarsko)
Stefano Nepa (Itálie)
Jack Nixon (Velká Británie)
Oscar Nuñez Roldán (Španělsko)
Scott Ogden (Velká Británie)
Leon Orgis (Německo)
Dion Otten (Holandsko)
Ricardo Otto (Jihoafrická republika)
Xavier Paradis (Kanada)
Miguel Parra Martínez (Španělsko)
Matteo Patacca (Itálie)
Lewis Paterson (Velká Británie)
Ionnis-Konstantinos Peristeras (Řecko)
Bartholomé Perrin (Francie)
Wildan Putra (Indonésie)
Paul Robert (Francie)
Nil Roig (Španělsko)
Clément Rougé (Francie)
Jenny Ruokolainen (Finsko)
David Salvador Gómez (Španělsko)
Patrick Santos Costa (Portugalsko)
Galip Satici (Holandsko)
Aaron Schaefer (Německo)
Max Schmidt (Německo)
Fenton Seabright (Velká Británie)
Max Smith (Jihoafrická republika)
Bahattin Sofuoğlu (Turecko)
Leonardo Taccini (Itálie)
Carlos Tatay (Španělsko)
Carlos Torrecilla Urban (Španělsko)
Lennart Ulbel (Rakousko)
Taric Van Der Merwe (Jihoafrická republika)
Billy Van Eerde (Austrálie)
Israel Vanlalhruaizela (Indie)
Colin Velthuizen (Holandsko)
Tristan Walch (Rakousko)
Micky Winkler (Německo)
Foto: FB @redbulrookiescup