Předposlední závod juniorského mistrovství světa juniorů v sezoně 2017 Filipa Salače

Na předposlední závodní víkend mistrovství světa juniorů FIM CEV Repsol se o uplynulém víkendu vydal Filip společně se svým týmem Montáže Brož Racing team opět do španělského  Aragonu. Tam se před čtrnácti dny rozloučil 6. a 5. místem v závodech Red Bull MotoGP Rookies cupu.

Závodní okruh Aragon patří se svou délkou 5077m mezi ty nejdelší v kalendáři. Střídá se zde mnoho různorodých zatáček včetně téměř kilometr dlouhé cílové rovinky. Tímto je právě specifický pro nastavení motocyklu.

Čtvrteční volné tréninky jsme se potýkali s technickým problémem snímače otáček na klice, díky čemuž jsme nemohli najíždět potřebné kilometry. Stejně tak v pátek byly na programu další dva volné tréninky, které jsme využily pro nastavení motocyklu, což se nám sice dařilo, ale bohužel se pro změnu poškodila převodovka. Tím jsme nemohli pokračovat a tým musel pracovat na připravení motocyklu do sobotních kvalifikací. Tam sice Filip začal zrychlovat, ale stačilo to pouze na 18.místo,časem 2,00.33 Druhý měřený trénink Filipovi bohužel nevyšel, po celou dobu se nedostal do rychlé skupiny, čímž se mu nedařilo zrychlit tempo a s jeho nejrychlejším časem tohoto tréninku si vyjel bohužel 24. pozici na startovním roštu.

Nedělní warm up se celkem vydařil a Filip se posunul na 15. místo.

Závod byl odstartován v čase 12:30 a zkrácen na 15.kol. Filip tak navázal na předchozí závod tohoto šampionátu v Jerezu, neboť musel nasadit tempo, svou stíhací jízdou a díky pádů tří jezdců závod dokončil na 12. místě. Byl to skvělý a tvrdý závod, kdy pro zajímavost byl první jezdec časem na úrovní prvního jezdce v  MOTO GP MOTO3. Toto ukazuje na velmi vysokou úroveň tohoto šampionátu. Tím je celý tým velice spokojený s progresem, o čemž svědčí Filipa zajetý čas 1:59,557.

Filip: volné tréninky se moc nevydařily…zastavilo nás několik technických poruch, které se podařilo odstranit, ale opět mi chyběli potřebné kilometry pro nastavení motocyklu. Tím se mi pak nepodařilo dostat se do tempa a kvalifikace se mi nepovedly. Závod jsem si ale opravdu užil, byly to tvrdé souboje, což bylo vidět na rukávech mé kombinézy, kde byla nagumovaná zadní kola soupeřů. Budu doufat, že alespoň v posledním závodním víkendu, který se pojede v listopadu ve Valencii se nám podaří zajet nejen lepší pozice na startovním roštu, ale i lepší umístění v závodě. Chtěl bych moc poděkovat rodině, celému týmu za dobře připravenou motorku do závodu, všem sponzorům a partnerům, fanouškům a prostě všem, co nám ty chyby prominou. Váš Filip #12