V Aragonu patřil Ondřej Vostatek k nejrychlejším

Po závodech španělského šampionátu CEV v Albacete se Ondřej Vostatek přesunul do Aragonu, kde 7. a 8. října 2017 pokračovalo Juniorské mistrovství světa FIM CEV REPSOL a po sedmé se tak utkal s nejlepšími jezdci v kategorii European Talent Cup.

Po vynikajícím výkonu v předchozím závodě nastoupil Ondřej Vostatek do čtvrtečních a pátečních tréninků ve výborné náladě a s velkým odhodláním. Skvělou formu potvrdil během obou volných tréninků, když zajížděl stabilně vynikající časy a patřil jednoznačně k těm nejrychlejším jezdcům. Potvrdilo se to i v první kvalifikaci, kterou zakončil na pátém místě. Do druhé kvalifikace nastupoval s jasným cílem získat umístění v první řadě na startu. Prakticky hned v úvodu druhé kvalifikace zajel nejlepší čas, který nikdo ze soupeřů nebyl schopen 35 minut překonat. Až v samém závěru kvalifikace se to nakonec podařilo třem jezdcům, kteří Ondru odsunuli na čtvrtou příčku. I když Ondřej ještě o 0,2 sekundy vylepšil svůj čas, v závěrečném součtu z toho bylo páté místo na startu a letos po druhé start z druhé řady. Zařadil se mezi 15-17 letou ostřílenou elitu, která jasně míří do Juniorského mistrovství světa kategorie Moto3.

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval a hned od začátku jel ve vedoucí skupině bojující o vítězství. Dostal se i na čtvrtou pozici, ale jezdci si nedarovali ani jediný metr a pořadí se neustále měnilo v každé zatáčce. Ztráta na prvního jezdce se pohybovala okolo 0,2 sekundy a těsné souboje probíhali během celého závodu. Ondřej se většinou pohyboval kolem pátého až osmého místa a jeho výhodou bylo, že dokázal jako jeden z mála jezdců předjíždět v každé zatáčce. V nájezdu do vývrtky „Laguna Seca“(podobný sektor jako na americkém okruhu) se mu velmi dařilo získat ztracené pozice zpět. Bohužel v osmém kole závodu došlo k incidentu, kdy náš jezdec v pravé zatáčce vývrtky předjel španělského jezdce Alexe Toleda, který pak při překlopení doleva poslal svůj stroj do předního kola Ondry. Následkem toho havaroval a závod byl po té zastaven červenou vlajkou. Naštěstí zůstal Ondřej nezraněn a po opravě motocyklu mohl nastoupit do druhého závodu. Ve druhém závodě Ondřej opět dobře odstartoval a v první zatáčce se zařadil na šesté místo. Hodně jezdců zrychlilo hlavně na rovinkách a v zatáčkách si vzájemně velmi dobře pokrývali prostor, takže míst na předjetí moc nezbývalo. Přesto se bojovalo až do úplného konce závodu a celá skupina jezdců přijela do cíle pohromadě. Ondřej nakonec dokončil závod ve vedoucí skupině na osmém místě se ztrátou 1,1 sekundy na vítěze a po penalizaci jednoho jezdce se posunul na místo sedmé.

Jan Vostatek po závodech řekl: „Byli jsme velmi dobře připraveni, Ondra se cítil velmi dobře a chtěl se porvat o pódium. Bohužel ale přišel ten nezaviněný pád z pátého místa a bylo po naději. Byli jsme hodně zklamaní, protože jsme byli asi nejblíž pódiu za celou sezónu. Co se dá dělat, takové jsou prostě závody. Hlavně že je Ondřej v pořádku a budeme se o to pokoušet dál. Naštěstí se týmu podařilo dát motocykl dohromady a Ondra si alespoň v druhém závodě dojel pro pěkné body za sedmé místo. Jinak to byly samozřejmě závody jak se patří, a byla velká radost sledovat všechny souboje. Takže velká gratulace soupeřům za předvedený výkon“, dodal Jan Vostatek závěrem.