Sezona 2017 Jakuba Gureckého

V letošní sezóně odjel Jakub seriál závodů juniorského německého šampionátu ADAC. V jeho první závodní sezóně na řadícím motocyklu Honda NSF 100 v kategorii začátečníků (Einsteiger- Klasse) se mu dařilo výborně.

Závody se jely na různých okruzích v Německu, na kterých jel Jakub poprvé, a musel se tedy naučit rychle přizpůsobovat novým tratím. Celkem bylo naplánováno 20 závodů, ale každému ze závodníků se čtyři nejhorší umístění nepočítala do celkového bodování.  Jakub vyhrál všech 16 závodů v řadě, a tím si zajistil celkové prvenství předčasně, před ukončením šampionátu. Proto na závěr sezóny mohl nastoupit na poslední čtyři závody v kategorii pokročilých (Nachwuchsklasse). I tady se „neztratil“ a poslední závod Mistrovství ve strhujícím souboji se zkušenějšími soupeři dokonce vyhrál.

Jakub„Jsem šťastný, že se mi moje první sezóna v ADACu vydařila. I když jsem si v červenci zlomil ruku, podařilo se mi nevynechat žádný ze závodů seriálu ADAC, a o to více si vítězství cením. Mí soupeři jezdili skvěle a každým závodem se zlepšovali. Příští rok v kategorii Nachwuchsklasse budu muset určitě hodně bojovat o dobrá umístění. Bohužel jsem však kvůli zlomenině ruky nemohl nastoupit do závodů Mistrovství Evropy, které bylo pro mě dalším důležitým cílem této závodní sezóny.

Chtěl bych velmi poděkovat teamu JRT Brno Circuit (Tamaře Hanákové) za podporu a důvěru, trenérům Petru Klugovi a Petru Seménkovi, který byl současně mechanikem, firmě PSI za moji druhou kůži a hlavně mému tátovi – trenérovi, mechanikovi, řidiči a parťákovi v jedné osobě.“