Matyáš Konečný o FunCupu na Slovakiaringu

Mladý talentovaný závodník z Kyjova se ve dnech 5.-6.9.2016 zúčastnil slovenského poháru Fun cup. Pohár byl dvoudenní,když první den se jelo pět tréninků a jeden závod.Matyáš byl přihlášen do skupiny „C“ pokročilý jezdci. První  3 tréninkové jizdy se jeli na mokré trati a taky tomu odpovídal počet jezdců,ale náš závodník se nebál:-) Vyjel si celkovu 13.pozici.Na závěr dne se jel závod,taktéž na mokré trati.Matyáš odstartoval dobře,ale silnějši motocykly ho na konci dlouhé cílové roviny předjely,takže byl na výjezdu z první zatáčky poslední.Jezdec šampionátu Alpe Adria cupu třídy Stock 300 se,ale nevzdal a začal stahovat své soupeře.Další kolo už byl třeti a dvě kola dokonce závod vedl.Závod dokončil celkově třetí!! Matyáš: Na Slovakiaringu jsem chtěl především vyzkoušet nové pneumatiky,ale počasí tomu vůbec nepřálo.Byl jsem odkázaný na pneu Metzeler na kterých jsem jezdil doposud,ale zároveň jsem to chtel vyzkoušet,protože jsem ješte na mokru nejel.Mokrý závod jsem si rozjel celkem dobře,ale nechtěl jsem spadnout a poškodit motocykl.Závod jsem si moc užil a těšil jsem se na další den. Druhý den nás čekaly 4 tréninkove jízdy a 3H endurance závod,ale probuzení do druhého dne nebylo vůbec optimistické,protože opět pršelo a vyzkoušení nových pneumatik se opět nekonalo.První jízdu obkroužil náš jezdec tři kola a kvůli silnému dešti zajel zpátky do paddocku.Další jizdy už nejel a čekalo se na start 3H endurance závodu,který Matyáš odjel s kolegou Michalem,který jel na motocyklu Yamaha R6.Matýáš jeli ve třídě do 600ccm a dokončili ho na skvělém čtrtém místě!! Matyáš: Na endurance jsem se těšil a závod v našem týmu jsem odstartoval já. Start se mi moc nepovedl,ale všechno jsem to dohnal v zatáčkách a tím jsem nás posunul o pár míst.Předával jsem na 19.pozici.Pak jsem se ještě do závodu 2x vrátil,když opět začalo pršet a začal jsem soupeře zase predjiždět,když ostatní týmy přezouvali na mokré pneumatiky.Na další ježdění se už zase těším a to bude poslední závod sezony Alpe Adria cupu na Slovakiaringu.